Hokejová mládež

Česká hokejová mládež stále upadá.
Výsledky z poslední let tomu nasvědčují. Jak je to možné? Většina odborníků si myslí, že je to chyba rodičů? Já jsem tedy jiného názoru!!!

Můj osobní názor je výsledkem dlouhodobé spolupráce s mladými hokejisty, kteří si snaží plnit svoje sny. Hodně dětí a sportovních talentů, kteří vidí NHL jako svůj životní sen se snaží trénovat, jak nejlépe mohou. Dodržují všechno, co se jim řekne, ale bohužel to nestačí. Jak je to možné?
V profesionálním sportu je potřeba mít spousty věcí, které nás dostanou kam potřebujeme. Talent, zdravotní způsobilost a genetické vlohy jenže to není zdaleka všechno, co je potřeba. V dnešní době v hokejovém světě mají velký vliv peníze. A to zejména v možnostech rodičů, kteří se musí snažit vozit děti na tréninky, vyhledávat různé odborné pomoci a řešit, tak to co je jinde v hokejovém světě samozřejmé. Rodiče řeší spousty věcí počínaje skladby tréninků, stravování, financování a v neposlední řadě podporu svých dětí, když se jim jejich sny rozpadají pod rukami.
Chtěl bych podotknout, že pomalu v každém větším městě v ČR stojí hokejový stadion s hokejovým zázemím a s lidmi, kteří by měli tyto záležitosti řešit. Ale neděje se tak. Pak se nemůžeme divit, že většina talentů, kteří nemají možnosti na to, aby vyhledali tu nejlepší možnost své přípravy, aby mohli trénovat efektivně a správně. Mohli se plně soustředit na to, co je baví, co jim dává sílu, že to zabalí ještě ve svých 16-ti letech a do popředí hokeje se dostávají hlavně ti, co mají finanční prostředky a ti, co měli štěstí, kterých je hodně málo. Výsledky pak jsou takové, jaké jsou.

Můj názor na často kladenou otázku mých klientů z řad hokejistů je takový, že v ČR zaostává v kompletním systémovém ražení. Měli by se soustředit na talenty, které hokej doopravdy baví, nekoukat do 15let na výsledky a na tabulky kolik kdo má bodů a podobně. Měla by se řešit hlavně kariéra mladého talentovaného sportovce. Ne kariéra trenéra, lidí kteří jdou čistě jen po penězích a využívají dalších možností pro svůj rozvoj. Trenér má mít výsledky hlavně z toho, co dokázal jeho svěřenec a mít radost jak jeho členové baví, to co dělají!!!